Page 1 of 2
Niet starten 323i
Posted: Thu Sep 06, 2012 3:11 pm
by Thegs
Heren technici,
Daar gaan we weer, een niet startende 323i

. Ik weet dat er al veel over geschreven is en heb er ook al veel over gelezen, maar zit even vast.
Na de Eiffel de rode 323i neergezet en eigenlijk te weinig tijd gehad om hem mee te nemen. Onlangs geprobeerd hem weer aan de praat te maken maar mooi niet starten niet...
Wat ik al heb gedaan, controleren op een vonk en die heb ik. Controle op brandstof, die komt dus niet bij de cilinders. Brandstofpomp werkt, die hoor ik ff druk opbouwen bij op contact zetten en daarna afslaan.
Luchtweger eraf gehad, alles schoon en gangbaar gemaakt, hoor bij het bewegen van de luchtweger een zuigend geluid uit de spinnekop dus alles gangbaar. Na montage wederom een startpoging waarna hij even aansloeg op een restje remmenreiniger in de inlaat. Verder geen enkel teken van leven.
Wat ik kan zien is dat er geen brandstof door de leidingen naar de injectoren stroomt. Na het lezen van wat documentatie is mij niet helemaal duidelijk of de WUR moet werken om de motor te laten draaien?
Gaarne even jullie visie op dit probleem, blijf aan het klooien zo met al die ouwe zooi

Re: Niet starten 323i
Posted: Thu Sep 06, 2012 5:36 pm
by Robo
Ik heb ook zo'n soort probleem gehad. Ik weet niet of het precies hetzelfde is dat jij hebt, maar misschien dat moeite waard voor je om het even door te lezen?
Ik heb het probleem en de oplossing beschreven in het topic over mijn auto:
http://bmwe21.net/forum/viewtopic.php?f ... 7&start=30
Hopelijk heb je er wat aan!
Groeten,
Robin
Re: Niet starten 323i
Posted: Thu Sep 06, 2012 6:00 pm
by 323baur
Ik zal zaterdag mijn extra reserve verdeler voor je meenemen, dikke kans dat die vast of verstopt zit.
als jij zorgt dat die 323 in Ob staat, gaan wij samen kieken.
Re: Niet starten 323i
Posted: Thu Sep 06, 2012 10:07 pm
by uwbuurman
en anders de verkopende partij op zijn muil timmeren. Hij doet dat zelf ook met verkopers....
Re: Niet starten 323i
Posted: Thu Sep 06, 2012 11:13 pm
by Jeroen
LOL succes met zoeken zaterdag, idd maar eens kijken of de pomp voldoende druk levert (anders openen de injectoren niet) en of de verdeler z'n werk doet.
Re: Niet starten 323i
Posted: Fri Sep 07, 2012 12:28 pm
by Thegs
323baur wrote:Ik zal zaterdag mijn extra reserve verdeler voor je meenemen, dikke kans dat die vast of verstopt zit.
als jij zorgt dat die 323 in Ob staat, gaan wij samen kieken.
Dat is mooi, dan kunnen we iig weer wat uitsluiten mocht dat niet het probleem zijn. Overigens heb ik morgen geen trailer tot mijn beschikking, is de van jou vrij?
uwbuurman wrote:en anders de verkopende partij op zijn muil timmeren. Hij doet dat zelf ook met verkopers....
Naah ik heb niet het gevoel dat ik de verkoper te grazen moet nemen. Het is gewoon een kwestie van blijven gebruiken dat oude spul, anders komt er steeds weer wat bij (en ja ik spreek uit ervaring).
Ik heb met meerdere mensen uit de "harde kern" zaken gedaan en ik kan niet anders concluderen dan dat het allemaal super fijne mensen zijn. Ondanks dat ik met de meeste mensen best veel scheel in bijvoorbeeld leeftijd heb ik nooit het gevoel gehad dat ik er niet tussen pas. Daarom ga ik nog steeds met alle plezier mee naar welke meeting ook en doe ik graag zaken met deze mensen omdat ik dan weet waar ik op kan rekenen.
Re: Niet starten 323i
Posted: Fri Sep 07, 2012 1:41 pm
by loentje
en anders heb ik nu 323i onderdelen mocht je iets zoeken, maar zou eerst eens alles schoon maken, krijgt ie wel benzine?
groeten loentje
Re: Niet starten 323i
Posted: Fri Sep 07, 2012 5:36 pm
by 323baur
Verdeler neem ik mee, trailer staat in Houten, maar heb even geen auto met trekhaak tot mijn beschikking..
Re: Niet starten 323i
Posted: Fri Sep 07, 2012 7:43 pm
by Thegs
Dank je Ite! Wellicht kan ik zelf nog wat regelen...
Re: Niet starten 323i
Posted: Sat Sep 08, 2012 9:51 pm
by Wondermike
En? Jullie hebben nu lang genoeg kunnen zoeken.......
Re: Niet starten 323i
Posted: Sat Sep 08, 2012 10:10 pm
by 323baur
ff verder lezen vriend..
Re: Niet starten 323i
Posted: Sat Sep 15, 2012 8:33 pm
by Thegs
En opgelost. Vandaag nieuwe brandstofpomp, accumulator en filter geplaatst en de 323i weer aan de praat gekregen. Met dank aan Ite voor het helpen bij de diagnose en Peter en Johan voor de ondersteuning bij de montage.
Re: Niet starten 323i
Posted: Sun Sep 16, 2012 1:23 am
by Jeroen
Re: Niet starten 323i
Posted: Sun Sep 16, 2012 9:01 am
by uwbuurman
Mooi zo!
Re: Niet starten 323i
Posted: Wed Apr 10, 2013 8:28 pm
by 323baur
Ik vrees dat ik er ook aan moet.
Ik wilde vanavond lekker bezig gaan, klaar maken na de winterstop.
Ik had al een tijdje een niet heel erg lekker fris startende auto, maar ik denk nu toch echt dat de pomp helemaal dood is.
ffuh bestellen maar...