Page 1 of 1
Ruitenwissermotor probleempje
Posted: Tue Apr 16, 2013 8:16 pm
by sten_91
Dag forummers,
Vrijdag, na een bui van circa 1 minuut, bleven mijn ruitenwissers omhoog staan. De zekering stuk, deze vervangen maar brand telkens door! De zekering van de RW'ers en knipperlichten zitten op dezelfde zekering. Als ik de stekker uit de RW'ermotor haal brand de zekering niet door en kan ik dus mijn knipperlichten gebruiken. Heeft iemand een idee waar deze kortsluiting in het motortje vandaan kan komen? Aan de stekkers is niet vreemd te zien, ook nergens vocht. Hoop dat iemand me kan helpen want een ritje van Montfoort naar Nunspeet terwijl het motregende is me niet zo goed bevallen
Thanks!
Re: Ruitenwissermotor probleempje
Posted: Tue Apr 16, 2013 9:21 pm
by Jeroen
Kan dat het motortje kapot is, of gewoon ernstig vervuild waardoor deze teveel stroom trekt of sluiting maakt. Motortje demonteren, evt uit elkaar halen of bij Loentje of Wondermike een gebruikt exemplaar op de kop tikken.
Re: Ruitenwissermotor probleempje
Posted: Tue Apr 16, 2013 9:38 pm
by sten_91
Bedankt jeroen! Zal hem morgen eens uit elkaar trekken. Is het simpel om deze te demonteren of waar moet ik op letten? En waar vind ik Loentje/Wondermike mocht het niet gaan lukken?

Re: Ruitenwissermotor probleempje
Posted: Tue Apr 16, 2013 9:57 pm
by Jeroen
Is volgens mij vrij simpel, en anders heeft iemand miss nog tips toe te voegen. Na het terug monteren niet de ruitenwissers op de ruit zetten maar in de lucht, je weet nooit waar ze heen gaan de eerste keer. Loentje en Wondermike vind je hier volop op het forum, oa in de Marktkraam.
Re: Ruitenwissermotor probleempje
Posted: Tue Apr 16, 2013 10:57 pm
by bmwe214cil
Wat ook kan is dat door corrosie de ruitenwisser mechaniek vast gaat zitten. Als dat gebeurt kan de motor de mechaniek niet meer bewegen en gaat daardoor te veel stroom trekken waardoor de zekering door brand.
Re: Ruitenwissermotor probleempje
Posted: Wed Apr 17, 2013 4:03 pm
by sten_91
Vandaag kekeken. Niks met het mechanisme. Het motortje uit elkaar gehaald, schoongemaakt enz. maar geen resultaat. Gewoon naar zijn grootje dus, hij draait bijna niet meer. Bij deze dus op zoek naar een ander exemplaar, zal ook even een berichtje in de marktkraam plaatsen. Bedankt voor het meedenken!
Re: Ruitenwissermotor probleempje
Posted: Fri Apr 26, 2013 2:38 pm
by sten_91
vandaag een ander motortje binnnengekregen van Loentje, maar nee hoor. Ook nu gebeurd er niks behalve dat de zekering er telkens uit knalt. Het nieuwe motortje uit elkaar gehaald en draait prima. Het lijkt me toch niet dat alle twee de motortjes stuk zijn! Misschien een ruitenwisserrelais? weet iemand waar ik die kan vinden? thanks
Re: Ruitenwissermotor probleempje
Posted: Fri Apr 26, 2013 6:35 pm
by Wondermike
Ruitenwisser relais zit binnen onder de schopplaat onder het stuur.
Zwart relais met wiswasnogwat erop.