Page 1 of 1

Verlagingsveren

Posted: Wed Jan 08, 2014 10:59 am
by RJ
Hallo allemaal,

Op herhaaldelijk verzoek ("Roel, je auto moet omlaag" :wink:) wil ik de E21 een keer gaan voorzien van verlagingsveren. Vind het zelf ook wel mooier staan, vooral met 15" velgen.
Nu kan ik van Leon een set overnemen, alleen komen we er niet achter van welk merk de set is en hoeveel de verlaging precies is.

Het betreft een set rode verlagingsveren, met hierop de teksten 1000-27 (vóór) en 1000-28 (achter).
Merknaam of logo kunnen we niet ontdekken :( en een zoekopdracht op de type nummers geeft geen hits bij g00gle.

Weet iemand toevallig welk merk dit betreft en wat de verlagings is? (40/40? 60/40?)


groeten, Roel

Re: Verlagingsveren

Posted: Wed Jan 08, 2014 11:10 am
by Peter V.
Ik weet niet wat Leon ervoor vraagt maar er staat al een tijdje een nieuwe set H&R veren op MP voor 145 euro. Dan weet je zeker wat er onder je auto ligt.

Ik weet bijvoorbeeld dat bij Jamex veren er na een jaar of 5 het beste wel vanaf is. Zonde om daar dan een bedrag voor te betalen terwijl ze wellicht al jaren onder de auto hebben gezeten.

Re: Verlagingsveren

Posted: Wed Jan 08, 2014 11:39 am
by RJ
Minder dan €145,- i.i.g. :wink:

Maar wat ik eigenlijk wil, is dat ik mijn huidige dempers (pas 3j oud) kan blijven gebruik en volgens de informatie op diverse fora en websites kunnen standaard dempers tot 40mm rondom.

Andere optie is dat ik de complete set van Leon overnemen (veren + dempers) zodat ik alles 1 op 1 overzet.
Blijft uiteindelijk nog steeds de vraag: wel merk veren is de set en hoeveel verlaagt deze de auto.


groeten, Roel

Re: Verlagingsveren

Posted: Wed Jan 08, 2014 2:44 pm
by uwbuurman
Persoonlijk hou ik er niet van om dat soort spullen gebruikt te plaatsen als je de geschiedenis en zelfs het merk niet kent.

Re: Verlagingsveren

Posted: Thu Jan 09, 2014 9:15 am
by RJ
Mwah, als je een auto koopt zitten daar toch ook al 30j oude veren onder? Dan weet je toch ook niet wat er allemaal mee gebeurd is? Of kun je je argument nog meer toelichten?

Maar goed, om achter het merk te komen probeer ik hier te achterhalen of iemand de code van de veren herkend... :wink: dan weet ik al iets... merk dempers (achter) is Sachs Advantage en ziet er nog zgan uit (evenals de veren).

Maar poeh wat zijn er veel merken verlagingsveren...
H&R, Apex, Weitec, Jamex, Spax, Cobra, Improve, Lesjovors... en dan heb ik nog een heel riedeltje niet opgenoemd :S


groeten, Roel

Re: Verlagingsveren

Posted: Thu Jan 09, 2014 11:19 am
by Jeroen
Ik denk dat Koos wil aangeven dat er vooral veel troep op de markt is. Als je dan toch aan het schroeven gaat, dan heb je er liever iets onder wat betrouwbaar is, zeker als het prijsverschil niet meer dan een paar tientjes is. Maar ik kan me jouw vraag ook voorstellen: je kunt proberen te achterhalen wat het merk is, maar als dat niet lukt zou ik het zelf nooit plaatsen.

Re: Verlagingsveren

Posted: Thu Jan 09, 2014 12:18 pm
by RJ
Ik begrijp dat Koos dat waarschijnlijk ook bedoeld; dat waardeer ik ook :)
Ik wil ook niet over een maand wéér onder de auto kruipen als het blijkt rommel te zijn en het er weer onderuit moet :wink:

Re: Verlagingsveren

Posted: Thu Jan 09, 2014 7:19 pm
by uwbuurman
Dat bedoelt Koos inderdaad. Wat er onder zit, zit er onder. Maar als je gaat vervangen, dan wil ik persoonlijk bij remmerij en onderstel geen (potentiële) rommel onder de auto.

Re: Verlagingsveren

Posted: Fri Jan 10, 2014 12:59 pm
by loentje
Goed overleg gehad met Roel en die ziet er voorlopig vanaf,

merk kon ik zo ook niet vinden, maar zag er allemaal nog zeer netjes en fatsoenlijk (vrij nieuwe volgens mij) uit.

Richard heeft het nu gekocht, voorpoten bleken zelfs van een 323i met geventileerder schijven en bijhorende klauwen :bag

Re: Verlagingsveren

Posted: Fri Jan 10, 2014 3:40 pm
by RJ
Dat heb je niet vermeldt tijdens ons overleg... :roll: :hammer

hahaha :wink:

Re: Verlagingsveren

Posted: Wed Jan 15, 2014 3:02 pm
by loentje
Roel,

dat had ik ook niet eerder gezien :goodnight

Re: Verlagingsveren

Posted: Mon Jan 20, 2014 7:11 pm
by gta
heb ze idd gekocht van loentje alleen zijn de voor dempers toch wel lek achter heb ik nog niet gekeken