Het originele topic vind je hier
Ik heb me een kit gekocht voor digitale aflezing van de bepaalde meetwaarden van de motor/bak/diff. Ontwikkeld door een vriend (oa) electronicus en tevens e24 rijder.
Rode digitale aangeving van waardes vind ik kunnen in een e21, vermits de klok ook rood digitaal is. Ze zijn ook veel nauwkeuriger als analoge meterjes.
Hiervoor heb je verschillende attributen nodig:
sensoren, adaptoren digitale schermjes met printplaten,...
Ik heb de volgende 4 gekozen. olie temp, olie druk, benzine druk en Volts vd accu. Amperes van de accu, versnellingsbak olietemp of diff. olietemp is natuurlijk ook mogelijk.
Ik ben begonnen met de aanpassingen voor de sensoren, hetgeen niet moeilijk is omdat ik alle nodige onderdelen bij de hand heb. Uitzoeken welke attributen nodig zijn kruipt natuurlijk heel wat meer tijd in.



Hier een voorbeeld van toen hij de printplaten met sensoren aan het testen was:

Zo diet een printplaat met programeerbare chip eruit:

Dit waren de eerste prototype printplaten, een stuk groter:

Zo ziet het er voorlopig uit in zijn e24, maar hij is het nog wat aan het verfijnen met oa donderder rood plexi:
