Page 1 of 17

bmw e21 project

Posted: Thu May 14, 2015 1:00 pm
by krijn98
na een tijdje al aanwezig te zijn op het forum zal ik me maar eens voorstellen. ik ben krijn, 17 jaar en woon in ovezande ( ligt onder goes, zeeland). ik was al een jaar of twee aan het kijken voor een bmw om op te knappen en aangezien mijn broer een bmw e30 heeft heb ik daar is naar gekeken ,maar na een paar maanden zoeken wist ik al zeer snel dat ik geen e30 wilde gaan rijden. waarom? je ziet ze vindt ik te vaak en ik zoek iets wat je niet tot niet vaak tegen komt. dus ging ik weer verder zoeken. ik kwam ook nog een bmw 02 (ronde achterlichten) restoratie project tegen ,maar mijn ouders zeiden dat een beetje lang zou gaan duren. die zelfde middag kwam ik op autoscout een sahara beige bmw e21 tegen dus mijn vader die dag nog gebeld naar de persoon die hem verkocht en jawel ze stond nog te koop (stond bijna een jaar op autoscout te koop).

een week daarna zijn vader en broer om de auto geweest. en eindelijk had ik er dan eentje op de oprit staan. op de foto's zag je al wel wat vlieg roest ,maar toen de auto op de oprit stond en ik hem zelf kon inspecteren zag ik al wel dat het net als mijn motor een heleboel liefde nodig had. na een week op de oprit gestaan te hebben heb ik ze maar naar binnen geduwd(koppelings cilinder was ineens kapot gegaan ,maar dat gebeuren) en de auto maar eens uit elkaar gehaald. en toen werd al heel snel duidelijk dat ik nog een e21 koets nodig had. na een maand zoeken zag ik een advertentie staan van leon en maar eens kijkje genomen of het iets was. bij leon de koets helemaalk geinspecteerd en lekker met een schroevendraaier geprikt in de koets en de schade viel mee. in januari maar is om de koets geweest en toen stonden er ineens 2 bmw's (type 1 en type 2) in de schuur( tip voor iedereen trouwens koop een rijdende koets/body ,want je krijgt een kale koets iet moeilijker van een autoambulance dan je denkt.)

dus als eerste het motorblokje uit de type1 gehaald en de voor en achter as er ook meteen onderuit gehaald en onder de type 2 gezet. dat gaat trouwens nog best lastig als je dat in je eentje doet ,maar het is na een uur of 4 toch gelukt. mijn broer keek is naar mijn blokje en zei dat er een steen in een klep zat e_surprised . dus de kop er maar eens afgehaald. wat bleek nou te zijn gebeurd. de type 1 reed op lpg en daar zijn de kleppen niet voor gemaakt dus die kregen een soort aanslag erop wat leek op steen ,maar mijn broer was al weer pleite dus ik heb zelf de kop er weer opgezet en het blokje in elkaar gezet( moet toch een nog een keertje uit elkaar worden gehaald of er komt een 318i blokje in met dubbele carbs). in april maar eens gekeken hoeveel er gelast moest worden aan de type2 en maar eens een begin gemaakt. maar aangezien mijn vader last en slijpt en hij niet altijd de tijd heeft aangezien hij bakker is heeft dat nu een vertraging opgelopen. dus heb ik de kabelboom er maar eens uit de type 1 in de type 2 gezet(ging nog vrij makkelijk)

vorige week was ik nog bij een vriend om wat advies te krijgen voor de lak. ik zou ze eerst gaan rollen in zwart ,maar hij had nog wel een andere verf zei hij. hij werk trouwens bij de kerncentrale en daar komt de verf ook vandaan(dus mocht er een keer een kern ramp komen dan blijft de mijne bestaan :lol: ) en nu zou hij nog even kijken of ze er ook een spuit cabine kunnen missen zodat ik die kan gebruiken.

ik heb trouwens nog nooit in een e21 gereden. mag ik trouwens nog niet eens ,want dan moet ik een b rijbewijs hebben en die ga ik van de zomer is halen. dus zou iemand het genot van het rijden in een e21 kunnen beschrijven?

de foto's volgen nog

groet, krijn

Re: bmw e21 type 1/2

Posted: Thu May 14, 2015 2:57 pm
by krijn98
Image
als het goed is is het gelukt om een foto te plaatsen zo niet dan hoor ik het graag.

Re: bmw e21 type 1/2

Posted: Thu May 14, 2015 5:22 pm
by Nick1984
Ik zie niets :)

Re: bmw e21 type 1/2

Posted: Thu May 14, 2015 5:38 pm
by Wilmo
Nick1984 wrote:Ik zie niets :)
krijn98 wrote:Image
als het goed is is het gelukt om een foto te plaatsen zo niet dan hoor ik het graag.

Zo beter?


@Krijn, je moet de direkte URL tussen de [img] plakken, dus zonder die html?sort=3&o=20 fruzzel.

Re: bmw e21 type 1/2

Posted: Thu May 14, 2015 5:46 pm
by krijn98
oh oke ik ga het vanavond even goed doen
bedankt trouwens voor de tip

Re: bmw e21 type 1/2

Posted: Thu May 14, 2015 6:14 pm
by uwbuurman
Lekker bezig hahaha, mooi rondje voorstellen hoor!

Ach ik heb al 5 jaar een e21, daar heb ik ook al 5 jaar niet in gereden hoor...

Re: bmw e21 type 1/2

Posted: Fri May 15, 2015 2:09 pm
by krijn98
hier een paar foto's:
Image
Image
Image
Image
en het motorblokje:
Image

Re: bmw e21 type 1/2

Posted: Sat May 16, 2015 6:08 pm
by krijn98
Image
Image
kom je dit soort dingen vaak tegen?

Re: bmw e21 type 1/2

Posted: Sat May 16, 2015 8:38 pm
by uwbuurman
Dat is een Alpina Dash verbreder, voor 3 metertjes. Als je een Alpina hebt, hoort die erin, maar echt mooi aansluitend doen ze niet.

Re: bmw e21 type 1/2

Posted: Sat May 16, 2015 8:56 pm
by krijn98
oh oke ik heb inderdaad gezien dat ze niet echt heel mooi aansluit
maar het ziet er wel leuk vindt ik persoonlijk en het is weer eens wat anders

Re: bmw e21 type 1/2

Posted: Sat May 16, 2015 8:57 pm
by bmw e12 e21
Klopt, heb ik ook ooit gekocht voor men 320/6 maar uiteindelijk nooit gemonteerd gehad.

Re: bmw e21 type 1/2

Posted: Sat May 16, 2015 9:01 pm
by krijn98
een ding weet ik al wel.
en dat is dat je ze niet vaak aangeboden ziet en ze zijn vrij prijzig.

Re: bmw e21 type 1/2

Posted: Sun May 17, 2015 12:13 am
by Jeroen
Vroeger mikte iedereen ze weg en daarom zijn het tegenwoordig schaarse items idd!

Leuk hoor, we zijn gek op plaatjes en project topics

Re: bmw e21 type 1/2

Posted: Mon May 18, 2015 12:56 pm
by loentje
Krijn welkom hier! Leuk dat je je hebt aangemeld en succes met de opbouw!

groeten loentje

Re: bmw e21 type 1/2

Posted: Wed May 27, 2015 9:42 pm
by krijn98
vandaag nog wat gelast:
Image
Image
Image
Image

en nog een gaatje ontdekt:
Image