Page 1 of 1

verkoop 2 classics + e36 M3 zoektocht

Posted: Mon Aug 03, 2015 7:55 pm
by gerrit323
Deze vakantie aan het como meer diende zich een gesprek op voor wat te gaan doen met onze kleine oldtimercollectie. Ik vond al een tijdje dat er zeker 1 wagen teveel was .. welke kunnen jullie al raden .. de vreemde eend, die niet bmw dus.

Probleem was echter dat ik Sarah diende te overtuigen om deze te verkopen .. de vakantierust was een uitgelezen moment om beslissingen te nemen en compromissen te maken :innocent

De corrado was voor haar gekocht maar de 250 km die bij op de teller zijn gekomen heb ik gereden. Als we een leuke winst wilden nemen was het NU het moment van verkoop .. de teller stond namelijk op 956km niet ver van de 1000 meer.

Ikzelf wil me steeds verbeteren als chauffeur en ik vond dat ik met het huidige wagenpark wat tegen de grens aanliep .. het gebrek aan een all round bruikbare fun auto dus .. alle classics die we hebben zijn wel goed in 1 ding maar met geen enkele kan je alles wat ik graag wilde, op vakantie met het gezin .. liefst in confort van airco, rijvaardigheidstraining (driften dus :mrgreen: ), 160+ kunnen rijden gedurende lange tijd tijdens mijn trajecten in duistsland en een occasionele trackday.

Beslissing was dus eerst en vooral dat de e21 buiten discussie stond :!: , de corrado van Sarah weg mocht op voorwaarde dat de cabrio bleef, e36 M3 in de plaats en als gevolg daarvan zou de groene 2.7 ook worden verkocht (ga ik niet meer gebruiken als er een e36 M3 in de garage staat.

Stap 1: verkoop corrado OK .. aan een verzamelaar die prompt ook 35K wou betalen voor de Hartge (ernstige twijfel gedurende 1 min) toch maar beslist om te bedanken voor het aanbod :innocent
Stap 2 verkoop groene 2.7 met toch wat spijt :( normaal morgen verkocht aan Power+ die de motor heeft gebouwd en de wagen en al zijn specifieke sportonderdelen dus goed kent
Stap 3 zoeken naar een e36 M3

Welke versie .. coupé, liefste een 3.2 maar een goeie 3.0 mag ook altijd (ze blijken wat sterker en minder fragiel als de 3.2 motor en zijn aanzienlijk goedkoper om te rijden in Belgie)
Wensen: airco, liefst lederen interieur, geen rode en liever ook geen gele tenzij die perfect is.

De eerste die ik ben gaan bekijken was deze:

http://nl.ww3.autoscout24.be/classified ... asrc=st|as

Goed voorzien van opties en een leuke km stand, deze km stand was echter niet zwart op wit te bewijzen evanals het bewijs van 1 eigenaar kon niet worden hardgemaakt.

teveel kleine prullen en een prijs die te hoog was, kortom het gevoel zat niet goed dus besloten deze te laten voor iemand anders :mrgreen:

Wordt vervolgd ...

Re: verkoop 2 classics + e36 M3 zoektocht

Posted: Mon Aug 03, 2015 8:08 pm
by Jeroen
Jahaa en zo gaat het ineens snel Gerrit! Wel leuke nieuwe plannen om de hobby -die toch al niet stil lag- een nieuwe impuls te geven. Nu mar hopen dat er snel een fraaie E36 M3 op je pad komt!

Re: verkoop 2 classics + e36 M3 zoektocht

Posted: Mon Aug 03, 2015 8:59 pm
by uwbuurman
Mooie stappen en weloverwogen keuzes, Gerrit! Ik ben benieuwd wat voor m3 jouw garage gaat opfleuren.

Re: verkoop 2 classics + e36 M3 zoektocht

Posted: Mon Aug 03, 2015 10:40 pm
by Peter V.
Dan zullen we eens mee gaan zoeken dan. Ik zag al een paar leuke in Duitsland. Er staat ook een groene GT in Uden maar wel een compleet andere prijsklasse.

Re: verkoop 2 classics + e36 M3 zoektocht

Posted: Mon Aug 03, 2015 10:59 pm
by bmw e12 e21
Nice, het is nu idd het moment om een e36 m3 te kopen. Die kunnen maar duurder worden ookal doen we het daar niet voor.

Re: verkoop 2 classics + e36 M3 zoektocht

Posted: Tue Aug 04, 2015 8:33 am
by loentje
Gerrit

als je een beetje handig bent. Een vriend van mij heeft nog een e36 m3 3.2 staan met aluminium deuren. Er zit wel wat werk aan maar daardoor kun je hem misschien wel gunstig kopen. Auto staat ook verder nergens te koop.


groeten loentje

Re: verkoop 2 classics + e36 M3 zoektocht

Posted: Tue Aug 04, 2015 1:14 pm
by Smartie
En deze dan Gerrit. Geen idee wat sterkens is...
Staat vlak bij mijn werk kan altijd ff banden trappen!

http://www.autoscout24.nl/Details.aspx?id=80405252

Re: verkoop 2 classics + e36 M3 zoektocht

Posted: Tue Aug 04, 2015 1:40 pm
by Jeroen
Een 3 liter uit 1998? No possible dus lekker met een grote boog omheen lopen. Kachel is ook vfl dus moet een auto van voor 1996 zijn dus raar verhaal.

Er zijn trouwens veel, heel veel schade exemplaren in omloop, en ook zelfs 2 stuks die in de sloot hebben gelegen. Blijf vooral heel kritisch.

Re: verkoop 2 classics + e36 M3 zoektocht

Posted: Tue Aug 04, 2015 1:58 pm
by EvdP
Sterkens "maakt" zelf auto's. Het is dus geen BMW M3 maar een Sterkens M3.

Re: verkoop 2 classics + e36 M3 zoektocht

Posted: Tue Aug 04, 2015 2:10 pm
by Peter V.
EvdP wrote:Sterkens "maakt" zelf auto's. Het is dus geen BMW M3 maar een Sterkens M3.
Praten we hier over de Sterkens in Made NB?

Re: verkoop 2 classics + e36 M3 zoektocht

Posted: Tue Aug 04, 2015 2:25 pm
by raymondw
Serieuze stappen Gerrit; maar waarom heb je de E46 M3 niet op de lat staan. Zijn wat jonger, dus nog wat meer keus en ook meer een auto die jou zal uitdagen.

Re: verkoop 2 classics + e36 M3 zoektocht

Posted: Tue Aug 04, 2015 2:58 pm
by uwbuurman
Mooi wegblijven van die sterkens inderdaad. Staat import, maar het kenteken is onk, dus dat klopt ook niet.

Re: verkoop 2 classics + e36 M3 zoektocht

Posted: Tue Aug 04, 2015 3:23 pm
by EvdP
Peter V. wrote:
EvdP wrote:Sterkens "maakt" zelf auto's. Het is dus geen BMW M3 maar een Sterkens M3.
Praten we hier over de Sterkens in Made NB?
Ja.

Re: verkoop 2 classics + e36 M3 zoektocht

Posted: Tue Aug 04, 2015 4:39 pm
by gerrit323
raymondw wrote:Serieuze stappen Gerrit; maar waarom heb je de E46 M3 niet op de lat staan. Zijn wat jonger, dus nog wat meer keus en ook meer een auto die jou zal uitdagen.
Om 3 redenen Raymond,

1ste: uit verschillende ervaringen van kennissen en vrienden die M rijden maak ik op dat de 3.2 s 54 gewoon zwakker is dan de 3.2 s 50, ik was eerst van plan om voor een 3 liter te gaan maar hoe meer ik lees over beide motoren hoe meer ik neig naar de 3.2 e36, vooral het betere koppel in lage toeren is voor mij belangrijk

2de: ik zie geen meerwaarde die de hogere prijs van een e46 verantwoord voor hetgeen ik met de auto ga doen (het wordt geen daily maar een fun auto erbij, dus enkel weekend gebruik) .. op een e36 heb je ook airco en dat is eigenlijk de enige optie die me echt intresseert. Een deftig onderstel en een stel grotere remmen staan op de planning, dat verandert een e36 al een heel eind richting lekkerder sturen

3de en belangrijkste reden .. een e46 zit hier in Belgie op een leeftijd dat je die nergens all risk kan laten verzekeren, voor de reguliere verzekering zijn ze te oud (max 7 jaar), voor de youngtimer verzekering zijn ze te jong (min 15j). Een e36 kan ik probleemloos al risk verzekeren.

Ik wil het kapitaal dat nu vrijkomt uit verzekerde auto's terug herinvesteren in een all risk te verzekeren auto die hopelijk naar de toekomst toe nog wat waarde stijging in zich heeft.

Ik heb echt geen haast, al moet ik er 10 gaan bekijken, ik wil vooral een goeie met wat km en onderhoudshistorie erbij.

@ allen thx om mee te kijken maar auto's met werk aan koop ik niet :wink:

Gerrit

Re: verkoop 2 classics + e36 M3 zoektocht

Posted: Wed Aug 05, 2015 11:40 am
by raymondw
Helder Gerrit. Goede insteek om de tijd te nemen en alleen voor originele auto's te gaan. Succes met de zoektocht.