Page 1 of 1

zoemende brandstofpomp

Posted: Tue Feb 23, 2016 9:04 am
by e-einundzwanzig
Hallo,

Mijn 318i rijdt als een zonnetje, starten = lopen. Alleen heb ik een beetje last van een zoemende brandstofpomp. De brandstofpomp is duidelijk hoorbaar en verandert in toonhoogte als ik de lampen aanzet en wisselt een beetje in toonhoogte wanneer ik de knipperlichten aanzet. Het geluid doet me een beetje denken aan zo'n ouderwets luchtalarm. Qua geluidssterkte alleen hoorbaar bij stationair lopen, Tijdens het rijden overtreft de motor het geluid. Het geluid is de afgelopen 300km luider geworden

Nu heb ik er al een nieuw filter liggen, zou dit het gezoem oplossen of moet ik een geheel nieuwe brandstofpomp bestellen?

Martin

Re: zoemende brandstofpomp

Posted: Tue Feb 23, 2016 11:28 am
by Jeroen
Meestal is dat een aankondiging van een naderend einde van de brandstofpomp. Ik zou wel altijd eerst een kleine controle doen:
- ligt de pomp (of het hele houdertje) niet tegen je carrosserie aan te jutteren bijv als gevolg van een afgescheurd ophangrubbertje
- zijn de elektrische aansluitingen schoon en solide

Maar gezien de reactie op andere stroomverbruikers verwacht ik dat de pomp aan vervanging toe is. Via eBay kun je doorgaans prima betaalbare (merk-)vervangers kopen. Let wel even op de juiste versie (aansluitingen in/uit met slangklemmen of wartels).