Page 1 of 1

Routes importeren en gebruiken tijdens ritten

Posted: Wed May 11, 2022 9:59 pm
by Thegs
Een veel bediscussieerd topic tijdens de Eifel ritten, hoe de ter beschikking gestelde routes te gebruiken tijdens ritten. Hierbij een uitleg hoe ik dat doe. Voor het navigeren gebruik ik mijn Android telefoon met de gratis app OsmAnd:

https://osmand.net/

Bijgaand zal ik toelichten met screenshots hoe ik gemaakte routes importeer en start in de app. Verstandig is om de routes op voorhand vast te importeren maar het starten pas op (of in de buurt van) de startlocatie te doen. De app heeft namelijk de neiging om zo snel mogelijk naar het eind te willen als je niet bij de start bent aangeland.

1. Open de app OsmAnd en open het menu linksonder:
Image

2. Klik in het menu op mijn plaatsen:
Image

3. Klik op import (of het plusje links onder) en selecteer het te importeren bestand
Image

4. Het bestand (in mijn geval een GPX file) is geladen en als track weergeven in mijn plaatsen:
Image

5. Ga terug naar het hoofdscherm en druk op navigeren:
Image

6. Selecteer bij tracks het gewenste routebestand en druk rechtonder op start:
Image

7. Zodra je in de buurt van de start locatie bent zal de routebegeleiding starten:
Image

Dat was hem al weer, redelijk recht toe en recht aan. Volgens mij zou dit voor de meeste mensen te doen moeten zijn :mrgreen:

Re: Routes importeren en gebruiken tijdens ritten

Posted: Wed May 11, 2022 10:20 pm
by Bram_Baur
Dat is nog eens een stappenplan. Top Gerwin!!

Re: Routes importeren en gebruiken tijdens ritten

Posted: Tue Sep 06, 2022 10:07 am
by Jeroen
Belangrijke tip: je mag maar 7 kaarten downloaden, daarna gaat de gratis versie op slot. Ik had als eerste even de kaart van NL erop gezet om daarmee te experimenteren, maar met 7 kaarten/provincies ben je door je gratis downloads heen, en zelfs als je die weer verwijdert mag je geen nieuwe kaarten downloaden. App verwijderen inclusief alle app gegevens, opnieuw installeren, en dan kun je de juiste kaart downloaden (in geval van de Eifeltrip bijv Rijnland-Pfalts).

Re: Routes importeren en gebruiken tijdens ritten

Posted: Fri Sep 09, 2022 1:21 pm
by BertjeConti
Jeroen wrote: Tue Sep 06, 2022 10:07 am Belangrijke tip: je mag maar 7 kaarten downloaden, daarna gaat de gratis versie op slot. Ik had als eerste even de kaart van NL erop gezet om daarmee te experimenteren, maar met 7 kaarten/provincies ben je door je gratis downloads heen, en zelfs als je die weer verwijdert mag je geen nieuwe kaarten downloaden. App verwijderen inclusief alle app gegevens, opnieuw installeren, en dan kun je de juiste kaart downloaden (in geval van de Eifeltrip bijv Rijnland-Pfalts).
Daarom gebruik ik de + versie, ooit een paar euro voor betaald, en ik kan zo zoveel kaarten installeren als ik wil, tot wat het geheugen toe laat.

Geen ideen wat de + versie nu kost, kan ik dus niet zien.

Re: Routes importeren en gebruiken tijdens ritten

Posted: Fri Sep 09, 2022 6:02 pm
by Wilmo
Ik heb vandaag met Mapy.cz gereden en ben er best tevreden over. Ik heb de route bekeken en hier en daar wat aangepast zodat ik de route kan delen en niet enkel de punten. Het is een redelijk intelligente app die doorheeft waar op de route je bent, alleen vandaag had die er iets moeite mee als een stuk er dubbel in zit. Morgen kan dat dus feest worden omdat het een soort driedubbele acht is. Ik heb in onze Whatsappgroep de inloggegevens gedeeld en dan kun je de route zo aanklikken. Op eigen risico ;)