Mijn E36 is inmiddels over de 2 ton heen en aangezien je toch niet weet hoe braaf men altijd onderhoud heeft gepleegd en hoe netjes men met warmrijden is geweest voelt dat zeker aan als een tijdbom, zeker als je hoort dat er motoren zijn met een ton minder op de teller die al vrolijk weg tikken. Om dat voor te zijn dus hoog tijd om de boel eens los te halen. Uiteraard eerst spulletjes besteld...

Bij het loshalen van de eerste lagerkap sloeg de schrik ons om het hart, geen van allen hadden we ooit eerder zo'n dramatisch pasvlak gezien:

Even koffie en redeneren maar. We kwamen erop uit dat BMW de drijfstang en kap als één geheel produceert, het gat boort en de kap daarna vervolgens eraf mept. Ziet er wat vreemd uit maar past natuurlijk perfect dus zo gek nog niet. Diepe zucht van verlichting wel na deze eerste schrik.
Eén voor één de lagers vervangen. Alle onderste lagers (die uit de kappen) zien er nog erg netjes uit. Ook is duidelijk zichtbaar dat de motor nog op z'n originele schalen draait (produktie feb-mrt 97)

De bovenste lagers (uit de drijfstangen) vertonen allemaal een duidelijke slijtage, zij het mild, van cilinders 1 t/m 5 is de eerste laag doorgesleten. Netjes op tijd dus, maar zeker niet iets waar je graag nog 10K mee had doorgestampt

De krukas ziet er steeds nog erg netjes uit zonder krassen of andere beschadigingen en meet steeds nog netjes rond

Het bovenste lager van de 6e cilinder, ook het meest kwetsbaar, is inmiddels ook door z'n tweede laag heen dus die was echt al een eind heen. Gelukkig ook hier geen schade aan de krukas

De hele club oude lagers nog even op een rij, van links naar rechts cil 1 t/m 6 en bovenste lagers eerst

Voor het dichtbouwen de carterpan natuurlijk ook nog even opgefrist. Met name in het aparte vak bij de olie pick up best nog wat oliedrap trouwens, terwijl de TWS er pas enige duizenden kilometers in zat, wat dat betreft kon het loshalen ook geen kwaad en niets wees erop dat de boel al eens eerder los was geweest.

Verder nog de motorrubbers vervangen, nou ja eigenlijk zijn het motorlagers en oliegevuld zoals bij wel meer ///M modellen en andere zwaardere blokken wordt aangetroffen. Dat maakt overigens direct dat er minder resonantie doordringt naar het passagierscompartiment in de auto dus ook de moeite waard geweest maar dat wisten we al van de 320iS.
Uit alles blijkt maar dat het blok geen extreem zwaar leven heeft gehad, gelukkig maar dus we kunnen er nog wel even tegen. Van de zomer de 320iS ook maar eens voorzien van verse lagerschalen denk ik wat die zit ook aan de 2 ton.



