Inmiddels heb ik wat vragen gekregen over deze vrijwaring, dus lijkt het me goed een kleine toelichting te geven.
Waarom een vrijwaring?
Omdat we geen georganiseerde club zijn, geen stichting, geen vereniging, bijvoorbeeld met een inschrijving bij de Kamer van Koophandel, geen lidmaatschap kennen, geen lidmaatschapsgeld kennen, zijn we formeel geen club. Maar omdat we wel een soort van georganiseerd uitje doen, kunnen we wel door een rechter als club worden aangeduid. Als je iets onderneemt in clubverband, is het mogelijk die club aansprakelijk te stellen.
Ook in ons geval, waarbij een stelletje gelijkgestemde liefhebbers, een leuk uitje hebben, dat door een paar van die liefhebbers is geregeld, zonder tegenprestaties, bestaat de mogelijkheid dat we aansprakelijk worden gesteld en dat is dan persoonlijk een risico voor de mensen die toevallig eea hebben georganiseerd.
Daarom willen we een vrijwaring hebben, zodat er niemand aansprakelijk kan worden gesteld voor het handelen van een individu.
Genoeg moeilijke woorden, een paar voorbeelden:
1: Stel je besluit als bestuurder even dapper te doen en je haalt in over een doorgetrokken streep. Kan, mag niet. Maar nu veroorzaak je daardoor een ongeluk. Is je eigen schuld, niet leuk, maar het gebeurt. Dan KAN de tegenpartij, waar jij met je stomme gedrag tegenaan bent geknald, de CLUB aansprakelijk stellen. Dus ik wordt aansprakelijk gesteld voor jouw gedrag, omdat ik 11 portofoons heb geregeld. Dat zou te gek voor woorden zijn, nietwaar? Dus om dat te voorkomen, teken je de vrijwaring. In feite regelen we daarmee dat alles zo gaat als dat het zou gaan als je in je eentje door de Eiffel rijdt.
2: Stel dat je per ongeluk met je auto van de weg schuift en je bent leuk verzekerd. Er sneuvelt een hekje, een bord en een omaatje. Dat kan gebeuren, in de Eiffel, maar ook thuis in een woonwijk. Daarvoor heb je een WA verzekering, om dergelijke ellende betaald te krijgen. Maar de verzekeraars van de nabestaanden van het hekje en van de nabestaanden van het Omaatje zullen zoeken naar de beste verhaalmogelijkheid. Dan kan het zo zijn dat de club aansprakelijk wordt gesteld. Dus jij gaat van de weg af, niet leuk, kan gebeuren. Maar ik moet betalen omdat ik 11 portofoons heb geregeld. Dat zou te gek voor woorden zijn, nietwaar? Dus om dat te voorkomen, teken je de vrijwaring. In feite regelen we daarmee dat alles zo gaat als dat het zou gaan als je in je eentje door de Eiffel rijdt.
Ik ga er vanuit dat dit verhaal eea duidelijk maakt en dat iedereen zijn papiertje getekend inlevert bij Jeroen.
Voor de evenementen die worden georganiseerd vragen we geen vergoeding behalve dan voor daadwerkelijke kosten (huur portofoon, lunchkosten oid). Als 'organisatie' krijgen we geen kwartje vergoeding voor het organiseren van dit soort dingen dus het zou hoogst onredelijk zijn als je dan ineens aansprakelijk bent. Sterker nog, als je de Eifelrit als voorbeeld neemt, daar hebben Gerrit en Peter gewoon de nodige tijd en geld in zitten.
Een andere constructie zou zijn een officieel clubverband met een eigen aansprakelijkheids- en evenementenverzekering maar dan zou iedereen jaarlijks al gauw 50 euro contributie moeten betalen om een keer mee te mogen rijden. Dat lijkt me vooralsnog onnodig.
Als er nog vragen zijn horen we het graag, voor nu dank voor de medewerking!
Olie, water en ruitenwisservloeistof gechecked. Donderdag nog even aftanken en bandjes pompen en dan is hij er weer klaar voor.
Kaart van Duitsland in het dashboardkastje voor als er weer een fiets activiteit is in de Eifel en adres in TomTom gezet.
Hier hebben we er erg veel zin in hoor, nog drie nachtjes slapen
bremboap wrote:Vertrek pas om 1400 vanuit Amersfoort Altijd fijn die afspraken op je vrije dag.
1600 aan het bier zal niet lukken
Die herken ik... Moet ook helaas, ondanks m'n vrije dag, toch eerst naar een afspraak in Hilversum tot zeker 12:00 uur. Dan m'n "navigator" nog ophalen en de daily omruilen voor de E21... Hopelijk wel op tijd voor het diner 's avonds
Greetz,
Walter.
BMW e21 323i Kastanien Rot 1980
BMW f31 320iA X-drive Imperial Blue 2016
Verse APK vanmiddag, bandjes op spanning, incluis reservewiel, vloeistoffen op peil, tank vol sap, twee kratjes met spullen (vooral olie..) achterin, ik ben er klaar voor!
Niet alleen Arnold, maar ook Sven gaan we missen. Jammer van beide, zonder Alpina's is het net anders en zonder die gasten helemaal, maar het is helaas niet anders. Van de andere kant, Jeroen denkt dat ik met mijn 325iA nu ook eens voorop kan rijden... Dat laat ik toch maar aan Jeroen, Ite en Gerwin over....