Zo na alle drukte van de laatste tijd even een update over het Luxemburg weekend. Degene die mijn Facebook kunnen zien zullen al wel wat fotos voorbij hebben zien komen met een kleine indruk.
Goed daar gaan we.
Op donderdagochtend al vertrokken richting Banneux in Belgie waar we een sober hotelletje aantroffen in een troosteloze omgeving naast een bedevaartsoord. Het hotel was ook wel heel goedkoop (60€ met zijn tweeen + ontbijt) maar dat probeerde ze ook nergens te verbloemen. De voertaal was Frans en Frans en ik liggen elkaar niet zo, de hotelier kende een paar Nederlandse woorden en zinnen en 1 ervan was dat om 22.00 het hotel dicht ging

Dus iedereen moest maar zorgen dat ze op tijd binnen waren.
Omdat we tijd over hadden en de rest er nog niet was na het bezoek aan het bedevaartsoord weer ingestapt en naar Spa gereden. Het was natuurlijk extra leuk dat het barste van de oldtimers op en om het circuit en samen hebben we in de zon genoten van al het moois wat er te zien was. Rond een uur of zes weer vertrokken en op een heuvel een leuk plekkie uitgezocht om te picknicken. Echt heel leuk om te doen!
We waren alleen de wijn vergeten om het helemaal af te maken. Hierna terug naar hotel Beco in Banneux waar de rest inmiddels net op tijd in het hotel was. Uiteindelijk hebben we het tot 23:30 kunnen rekken maar hierna ging toch echt het licht uit. S'nachts werd de rust ruw verstoord door schreeuwende Koreanen die schijnbaar de sleutels waren vergeten.... Wat een slecht hotel!
De volgende dag had ik een leuk ritje uitgezet van het hotel naar het startpunt in Vielsalm waar het roadbook en schildje werd uitgereikt. Ook kregen we nog twee sleutelhangers in de vorm van de 02 touring. Erg leuk gedaan! De eerste dag bestond uit 3 ritten waarbij onderweg telkens gekozen kon worden om iets te bezoeken. Dit verschilde van een natuurgebied, slot of abdij maar kon je zelf indelen. In totaal was het zo'n 150km wat prima te doen was in een leuk tempo. Geluncht op eigen gelegenheid in Bastogne. Via Esch-Sur-Sure, waar je via een klein straatje omhoog kon om de stad te overzien naar de eindbestemming Vianden waar we in het voor ons al bekende hotel (twee jaar terug ook gebruikt) sliepen. Sávonds een rondleiding door Vianden door een lokale gids wat ook erg leuk was. De kerk is bijzonder fraai van binnen. Hierna gezellig bieren tot in de late uurtjes.
De zaterdag was ook weer opgedeeld in 3 losse ritten en in totaal was het zo'n 175km. Weer was er keuze genoeg voor genoeg stopmomenten en daar werd ook goed gebruik van gemaakt. Onze stop was in het Mullertal waar even lekker in het bos gewandeld kon worden. De combinatie van herfst, veel zon en een donkerbos leverde hele mooie plaatjes op. Hierna door met een lus naar Echternach voor de lunch in het centrum. Hier gaan we zeker nog een keer heen want wat een leuke plaats is dat! Parkeren kon achter het kermis terein en bij terugkomst stonden er nog een 20 tal ander oldtimer BMW's om ons heen. Waaronder een bijzondere 02 cabriolet van Karman. Deze groep reed ook met schildjes en waren van de BMW Bavaria Club Belgium maar bestond naast de Belgen ook uit Nederlanders en Duitsers.
Na de lunch besloten naar Vianden terug te rijden om daar met de kabelbaan naar het restaurantje boven het kasteel te gaan. Mooi op tijd terug en met de hele groep boven in de zon zitten borrelen met het zicht op Vianden. Werkelijk onvergetelijk!
Hierna half vol terug naar het hotel om verder vol te lopen.
De zondag ging van Vianden weer richting Nederland in weer 3 etappes. Via Clervaux naar Cascade de Coo en door naar Le Moulin du Val-Dieu. De watervallen van Coo hadden genoeg water om door te spoelen want het regende smorgens pittig.
Na de lunch zijn we weer vertrokken richting huis waar we rond 17:00 de Baur weer op het pad parkeerde. Weer ruim 1000 probleemloze kilometers verder al was het wel zonder sper maar wel met een heerlijk stille auto.
Resume:
De opzet van lekker toeren en leuke dingen bezoeken is voor ons en volgens mij voor alle andere heel erg goed bevallen. Oost Belgie en Luxemburg hebben leuke afwisselende wegen waar je heerlijk kan sturen. Het deel dat we door Duitsland reden kenmerkte zich door kwalitatief nog betere wegen. De tijd die er was en de keuzes je kon maken onderweg zorgde ervoor dat je soms stukjes met een grote groep reed en dan ineens weer met maar een paar auto's. Om uiteindelijk rond het eindpunt toch weer met elkaar op te rijden.
Toegegeven, de manier van rijden is zoals de langszame groep in de Eifel en dat bevalt me prima. Ik was redelijk overpowered ten opzichte van de 02's en kon me bij het klimmen toch nog wel af en toe lekker uitleven.
Dit weekend hadden we voor geen goud willen missen!