Page 1 of 1
hoofdremcilinder van NK ???
Posted: Wed Mar 25, 2015 3:42 pm
by krijnriemersma
werkend aan mijn vastzittende ontsteking kwam ik tot de ontdekking dat er remolie onder aan de rembekrachtiger hing, ik dacht dat dat kwam door morsen na het verversen van de olie en het reviseren van de klauwen + het monteren van nieuwe remcilinders en voeringen
dus schoongemaakt en de volgende dag vol goede moed weer met die vastzittende ontsteking aan de gang. er hing echter weer remolie aan de rembekrachtiger !
dus die is wel lek.
ik keek wat rond op het forum en zag een adres ( parts2go ) in duitsland waar een compleet nieuwe hoofdremcilinder incl. verzenden 82 euro kost.
het merk ken ik echter niet .
iemand hier ervaring met het merk NK ? of is dat Chinese bagger ?
of: waar kan ik de afdichtrubbers in de hoofdremcilinder kopen ? zonder direct een hele revisie set te hoeven kopen.
Re: hoofdremcilinder van NK ???
Posted: Wed Mar 25, 2015 8:47 pm
by Wondermike
Hij zou dan alleen kunnen lekken uit de twee rubbers waar het reservoir in staat. Meestal wordt dit veroorzaakt door roest wat zich rond het rubber vormt.
Met een beetje geluk is goed schoonmaken en nieuwe rubbers afdoende maar het kan ook zo zijn dat er veel roestschade is en dan helpt daar geen rubber meer aan.
Re: hoofdremcilinder van NK ???
Posted: Wed Mar 25, 2015 11:17 pm
by Peter V.
Wat je ook even moet controleren is of er geen remvloeistof in je bekrachtiger is gekomen, dit was bij mij het geval.

Re: hoofdremcilinder van NK ???
Posted: Thu Mar 26, 2015 9:19 am
by RJ
NK is volgens mij een goed Duits merk. Ik kende het ook niet, maar ik heb vorig jaar bij onderdelenholland.nl remtrommels incl. binnenwerk van NK voor mijn E30 gekocht.
Ziet er prima uit en het werkt voorals nog goed.
Re: hoofdremcilinder van NK ???
Posted: Thu Mar 26, 2015 10:56 am
by Jeroen
Alle waar naar z'n geld. We zijn er inmiddels achter dat koopjes niet bestaan. Als een bewezen goede en duurzame Até of Bosch ca 160 euro kost dan koop je voor 80 euro iets wat waarschijnlijk echt wel werkt, maar minder duurzaam zal zijn. Wat er nu in zit is naar alle waarschijnlijkheid Até en dat zou zomaar de originele kunnen zijn. Dat is dan best duurzaam! Heb met goedkoop spul al vaker meegemaakt dat het maar een paar jaar meegaat, dat zou voor mij dan geen optie zijn, zeker niet als het om iets cruciaals gaat als een HRC.
Re: hoofdremcilinder van NK ???
Posted: Fri Mar 27, 2015 8:29 am
by krijnriemersma
ik heb inmiddels een nieuwe h.r.c. besteld van NK in duitsland voor maar 54 euro inclusief verzenden. ben benieuwd wat voor kwaliteit het is.
toch ook maar direct een revisieset ( rubbers) besteld voor m,n ate h.r.c., heb ik in ieder geval een op reserve mocht die NK niks zijn.
Peter, bedankt voor de tip, er zit geen olie in m,n bekrachtiger.
Re: hoofdremcilinder van NK ???
Posted: Tue Mar 31, 2015 3:35 pm
by krijnriemersma
ik ben blij gemaakt met een dooie mus !
de NK hrc. is niet meer leverbaar maar wel de ate hrc. ( verschil in prijs is maar 100 euro )
revisie set dan maar ? maar waar ? plaatselijke rem boer is te duur.
dan bedoel ik alleen de rubbers, de rest is nog goed. weet iemand waar ik die kan bestellen ?
Re: hoofdremcilinder van NK ???
Posted: Tue Mar 31, 2015 5:17 pm
by 323baur
Ik heb nog wel een paar recent gedemonteerde liggen. He mag de mooiste uitzoeken

Re: hoofdremcilinder van NK ???
Posted: Wed Apr 01, 2015 10:10 am
by krijnriemersma
erg vriendelijk aangeboden maar ik wil nieuw of gereviseerd.
bij 2e hands weet je nooit hoe lang die weer mee gaat.
maar toch bedankt.

Re: hoofdremcilinder van NK ???
Posted: Wed Apr 01, 2015 10:25 am
by Jeroen
Vroeger kon je idd alleen de losse cupjes krijgen, maar dat was ook vaak gedonder omdat deze eenvoudig beschadigden. Wil je de kosten binnen de perken houden, revisiesetje van Até kopen, cylinder eerst even lichtjes honen en de set er voorzichtig met wat remmenvet inschuiven... en ontluchten maar.
Re: hoofdremcilinder van NK ???
Posted: Wed Apr 01, 2015 11:23 am
by krijnriemersma
heb m,n eigen hrc nog maar eens bekeken en onder de bovenste rubbers waar het reservoir in komt zit ook allemaal roest, dat krijg je volgens mij nooit helemaal weg met als gevolg dat hij snel weer gaat lekken
een revisieset kost ook al gauw 70 euro minimaal.
heb daarom maar nieuwe ate besteld voor 132 euro bij mister auto. duurt wel minimaal een week voordat ik hem heb en weer kan rijden maar ja met dit "mooie" voorjaarsweer hoeft dat ook niet.